Защитаващият се шампион Нъгетс се представя с Нетс в още едно поражение на Западното крайбрежие
New York Post | 2023-12-15 | 06:44:20

ДЕНВЪР — Майл високо? По-скоро почти нисък сезон.

Историята на това беше доста проста. Вземете гръб до гръб и висока надморска височина, добавете доза Никола Йокич.

И получавате поражение 124-101 в ръцете на Нъгетс на Бол Арена.

Мрежите (13-11) постигнаха може би най-добрата си победа за сезона, разваляйки дебюта на новата Голяма тройка на Кевин Дюрант с победата във Финикс в сряда.

Но те изглеждаха очаквано дългокраки на следващата вечер в Денвър.

Срещу защитаващия се шампион, Нетс претърпяха най-лошото си офанзивно изпадение през кампанията.

Те стреляха общо 41,1 процента и 8-за-30 от 3 точки.

Екип, създаден да живее и да умре от дългата топка, не ги е създал достатъчно и не е уцелил почти достатъчно от тези, които е получил.

Спенсър Динуиди поведе със 17 точки.

Ниската резултатност на Нетс за сезона е 99 точки на 19 ноември срещу Филаделфия и те почти не успяха да я достигнат до тройка на Армони Брукс в последната минута.

Йокич, двукратният MVP на НБА, имаше доминиращ трипъл-дабъл с 26 точки, 15 борби и 10 асистенции. Джамал Мъри, който беше посочен като вероятен с двустранно изкълчване на глезена, се облече и отбеляза 16.

„Да, тази комбинация е доказано смъртоносна“, каза треньорът на Нетс Жак Вон за Йокич и Мъри. „Въпреки че Реджи Джаксън свърши страхотна работа да замести, когато го помолят. Способността на Джамал да отбелязва и на трите нива [е огромна].

„Това беше първият ми въпрос към нашите анализатори: По-добър ли е на ръба? По-добър ли е в средния клас? По-добър ли е в стрелбата 3? Бяха дяволски добри и на трите нива. И това предизвикателство точно там, просто поставете нещо друго, за което трябва да се тревожим. Способността му да играе пик-ен-рол с Йокич е просто смъртоносна. Възможност за преминаване, те биха имали страхотна връзка заедно. Така че голямо предизвикателство.“

Това беше едно, което ги видя недостатъчно срещу Денвър (17-9). Което, честно казано, не дойде като голям шок.

Да, Нетс спечелиха седем от последните си девет.

И те се спуснаха многократно в гостуването тук през миналия сезон, за да спечелят със 122-120. Но това беше при нормална почивка.

От сезон 2018-19 съперниците, идващи в Денвър във втория мач от един срещу друг, са имали общ резултат само 8-27, според Elias Sports Bureau.

Сега направете това 8-28.

„Да, трябва да имате последователност. Това е нещо като наша дума - каза Вон. „И това трябва да бъде в нашите усилия, нашата комуникация, нашата способност за това – топката ще влезе вместо тях, независимо дали това е Йокич – и нашата способност да измъкнем топката от мрежата и да увеличим скоростта.

„Въпреки че е гръб към гръб, ние трябва да играем според силните си страни – и да играем бързо е една от силните ни страни. И така ще се опитаме да се възползваме от това.“

Не се случи. Независимо дали ставаше дума за качеството на опонента им или за млечната киселина в краката им, Нетс не бяха в състояние да ускорят темпото. Или удари.

Последният път, когато Бруклин беше равностоен, беше след като Микал Бриджис с тройка отбеляза 17 - общо пет минути до края на първата четвърт.

След това те допуснаха бърза серия 9-2 и така и не отговориха.

Джаксън удари тройка, за да даде на Денвър предимство от 26-19, а Бруклин така и не намери отговор, изоставайки до края на пътя.

Оттам нататък дефицитът непрекъснато нарастваше. На полувремето резултатът беше 52-39 и се увеличи.

Бруклин изоставаше с 90-67 след три точки, стреляйки 36,8 процента и 5 от 20 от 3 точки.

Той набъбна до цели 28 в четвъртата четвърт, преди Вон да изпразни пейката и резервите да направят козметична серия.

Покриването на Пейтън Уотсън направи резултата 101-73 с 9:04 за игра, преди битката на резервните играчи да се приближи и крайният резултат да е по-малко грозен от мача, който го предшества.